Western Union

czech.gif, 24kB slovak.gif, 26kB english.gif, 49kB

O spoločnosti Western Union

Vitajte na neoficiálnej stránke Western Union. Táto internetová stránka slúži len na študijné účely a texty tu uvedené nemusí byť teraz aktuálne a pravdivé.

Western Union má približne 7000 zamestnancov a obrat viac ako miliardu dolárov ročne. Možno by ste to nečakali ale WesternUnion bola založená v Amerike už v roku 1851, to je viac ako 160 rokov histórie. V dnešnej dobe si WesternUnion spojíme pravdepodobne najčastejšie s prevodom peňazí do zahraničia a alebo s platbami zo zahraničia. Poplatky za prevod nie sú určite zanedbateľné. Ak máte s Western Union osobnú skúsenosť, podeľte sa o nej prosím.

Často kladené otázky ohľadne Western Union

  

Čo je potrebné poznať pre odoslanie platby? Je potrebné do WesternUnion formulára vyplniť svoju adresu odosielateľa a celé meno príjemcu a krajinu kde si bude príjemca platbu vyzdvihovať.   

Čo je potrebné poznať pre prijatie platby? Je potrebné poznať celé meno odosielateľa, Zem z ktorej bol odoslaný, sumu, ktorá bola odoslaná, číslo transakcie (MTCN) ktoré príjemcovi oznámi odosielateľ. Toto číslo získa od WesternUnion pri odosielaní platby. Ďalej je potrebné doklad totožnosti.   

Dajú sa peniaze vybrať aj cez internet? Nie, peniaze je možné vybrať len na pošte podporujúce WesternUnion.   

V akej mene môžem zaslať peniaze? Je možné odoslať peniaze v miestnej mene a niektoré pobočky umožňujú aj USD alebo EUR.   

Môžem si vyplatiť aj doláre? Väčšinou je možné vyplatiť cudziu menu ale peniaze sú prevedené na miestnu menu (CZK, EUR a pod).   

Ako dlho trvá WesternUnion prevod? Po odoslaní platby WU sú peniaze k dispozícii väčšinou behom niekoľkých minút.   

KEDY si môžem vyzdvihnúť peniaze? Kedykoľvek, doba do kedy maximálne vyzdvihnúť nie je obmedzená.

  

Na tejto stránke uvedené informácie nemusia byť aktuálne a presné. Aktuálne informácie zistíte priamo od spoločnosti Western union.

POZOR: Táto internetová stránka nie je nijako spojená s Western Union Holdings Inc. a informácie tu uvedené nemusia byť pravdivé a aktuálne.
English: This website is not related to Western Union Holdings Inc. and informations provided there does not necessary be correct and up to date. Do you want to buy this website? Please email at czautohits*gmail.com.

Som rád že ste navštívili túto stránku a dozvedeli ste sa viac informácií o Western union. Prajem vám pekný deň - Administrátor stránok.